Bestyrelsen 2018

 

Postadresse: 
Slangerup Speedway Klub
3550 Slangerup

E-mail: bestyrelsen@slangerupspeedway.dk

 

  camillarask Formand
Camilla Rask
Mobil: 20 16 62 97
E-mail: formand@slangerupspeedway.dk

Ansvarsområde:

Hegnsgruppen, kommunen og DMU


    Næstformand

Ansvarsområde:

 


   

Kasserer
Carina Filt
Mobil: 40 26 40 13
E-mail: carina@filt.net
E-mail: 
faktura@slangerupspeedway.dk

Ansvarsområde:
Forsikringer. Alarm og aflæsninger

    Bestyrelsesmedlem
Jeanette Skaarup
Mobil: 26 36 49 53
E-mail: jeanette.skaarup33@gmail.com
Ansvarsområde:
Godkendelser, tilladelser, arbejdsweekends

    Bestyrelsesmedlem
Adam Tommerup
Mobil: 2888 2635
E-Mail: ssk@brillepusher.dk
Ansvarsområde: 
Bygninger, Malmötur, træningsudvalg

   

Suppleant
Hadi Saharabek
E-mail: saharabek@gmail.com

Ansvarsområde:


    Suppleant
Jan Lykke
Mobil: 4144 2728
E-mail: jan@familienlykke.dk

Ansvarsområde:
Bygninger, Frivillighed og markedskoordinator

    APS repræsentant, uden stemmeret i bestyrelsen
Kim Grønholt
Mobil: 27 45 40 66
E-mail: kgroenholt@gmail.comgroenholt@gmail.com
Ansvarsområde:
Se SSK Aps

       

       

msl logoStillingen, resultater, Live updates og mm.

Bestil et VIP arrangement til næste MSL match.

 

Alle resterende arrangementer i 2017 er udsolgt, beklager !

 

Se mere om VIP arrangementer her

MSL Slut Stillingen 2017

M = Matcher
MP = Match Point
P = Point incl. Bonus 

  M MP P
Slangerup 12 18 23
Reg. Varde 12  13  18 
Fjelsted  12 14 17
Esbjerg 12 13 15
Holsted 12 12 15
Holstebro  12 10 
Grindsted 12 04 05
Munkebo 0 0 0

 

Finalen

Guld til Fjelsted - 41
Sølv til Region Varde - 40
Bronze til Slangerup - 37
Holsted - 14

 

 

Rottehullet

Cafeteria på Slangerup Speedway Center

Serverer under træning pølser, is og lignende.

Ved MSL og andre store publikumsløb er der også lækker mad fra grillen

 

EliteSmiley

Kontrolrapport